mobile
Проблеми травматології та остеосинтезу
щоквартальний науково-практичний журнал заснований
ВО «Всеукраїнська асоціація травматології та остеосинтезу»
та
ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України"
ISSN 2411-6858 | Русский | English


Щоквартальний науково-практичний журнал

"Проблеми травматології та остеосинтезу"

ISSN 2411-6858
Видавець: ГО "Всеукраїнська асоціація травматології та остеосинтезу"
у співпраці з ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМНУ"
Мови видання:
українська, англійська, російська (змішаними мовами)
Головний редактор:
Калашніков А. В.
Відповідальний секретар:
Майко В. М.
Періодичність: щоквартальний
Відкритий доступ

Будапештська ініціатива відкритого доступу
Відповідаючи на зростаючий попит на вільний доступ до досліджень для всіх, у кого є комп'ютер та мережа інтернет, багатостороння коаліція випустила нові рекомендації, які принесуть велику користь для науки, медицини та охорони здоров'я.

Ці рекомендації було розроблено лідерами руху за відкритий доступ, які протягом останнього десятиліття працювали над наданням громадськості необмеженого та вільного доступу до наукових досліджень, більшість з яких фінансуються за рахунок державних бюджетів. Якщо зробити дослідження доступними для усіх, безкоштовно та без більшості обмежень, які стосуються авторських прав та ліцензування, це сприятиме розвитку наукових досліджень та дасть змогу їхнім авторам охопити більшу кількість читачів.

Ці рекомендації є результатом зустрічі, організованої фондом Товариства відкритого доступу для відзначення десятої річниці Будапештської ініціативи відкритого доступу, де вперше було дано визначення відкритого доступу. Рекомендації включають розробку політики відкритого доступу у вищих навчальних закладах та в установах фінансування, відкритого ліцензування наукових робіт, розвиток інфраструктури, такої як репозитарій вільного доступу, та створення стандартів професійної етики для публікацій відкритого доступу. Зазначені рекомендації також ставлять за мету досягнення вільного доступу як головного методу розповсюдження нових рецензованих досліджень у кожній сфері та в кожній країні протягом десяти років.

Рекомендації вже було перекладено кількома мовами.

Докладніше про ці рекомендації можна прочитати у прес-релізі, а також у блозі Петера Саблера, де описується підґрунтя руху Відкритого доступу.

Заява про відкритий доступ Журнал «Проблеми травматології та остеосинтезу» забезпечує негайний відкритий доступ до своїх матеріалів, спираючись на той принцип, що безперешкодний доступ до наукових праць сприяє всесвітньому поширенню знань. Доступ до повного тексту наукових статей журналу надається на офіційному веб сайті у розділі «Архіви».

Вільний доступ надається згідно визначення Будапештського меморандуму вільного доступу. Політика ліцензування сумісна з загальноприйнятою політикою відкритого доступу та архівуваня.

Журнал «Проблеми травматології та остеосинтезу»
є журналом у вільному доступі, що означає, що його вміст доступний безкоштовно для користувачів або їхніх установ. Користувачам дозволено читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати або розміщувати посилання на повні тексти статей без попереднього дозволу видавництва або автора, за умови посилання на джерело.